Pardubický kraj vypsal dotační program na podporu bikesharingu

Publikováno: 20. prosince. 2022, 2 min. čtení
Aktualizováno: 19. prosince. 2022
Úvodní foto: PID
Publikováno: 20. prosince. 2022, 2 min. čtení
Aktualizováno: 19. prosince. 2022
Úvodní foto: PID

Pardubický kraj vytvořil dotační titul, který městům pomůže s náklady na provoz sdílených kol. Nabízí ho všem obcím a městům v kraji od 3 tisíc obyvatel. Jde o první případ, kdy kraj v Česku přímo podporuje provoz sdílených kol. Zatím se to tak dělo hlavně ze strany měst, obcí či firem.

Hejtman Martin Netolický (ČSSD) a náměstek pro dopravu Michal Kortyš (ODS) o podpoře sdílených kol mluvili už na konci letošního října. Kraj chce ve městech podpořit udržitelnou mobilitu ve městech a omezit tak množství aut, dopravní kolony, zlepšit ovzduší ale i kvalitu života.

Kraj by sdílená kola rád viděl i v dalších městech jako Chrudim, Svitavy, Česká Třebová, Ústí nad Orlicí, Vysoké Mýto či Litomyšl.

Maximální výše dotace od kraje je 350 tisíc. Nabídka se týká všech měst a obcí nad 3 tisíce obyvatel mimo statutární město Pardubice, ve kterých doposud sdílení kol nefunguje. Zároveň kraj požaduje minimálně poloviční spoluúčast žadatele. Podrobnější informace k dotačnímu titulu najdete zde.

Martin Šnobr
Student architektury a urbanismu se zájmem o udržitelnou dopravu a zlepšování míst kolem sebe. Členem redakce od roku 2018.

Pavel Mašek 11. 1. 2023, 14:21

neverim, ze na Pardubicku to nebude rentabilni..

Líbil se Vám článek? Podpořte náš další obsah!
Stačí 10 Kč a minuta Vašeho času.

Vyberte prosím částku, poté budete přesmerováni na darujme.cz

Mohlo by vás zajímat