Brandýs nad Labem vyznačí cykloobousměrku, která výrazně ulehčí pohyb Starou Boleslaví

Publikováno: 17. září. 2023, 1 min. čtení
Aktualizováno: 18. září. 2023
Publikováno: 17. září. 2023, 1 min. čtení
Aktualizováno: 18. září. 2023

Město Brandýs nad Labem–Stará Boleslav v ulici Mělnická vyznačí cykloobousměrku. Opatření zkrátí cestu na kole o 350 metrů, lidé na kole se vyhnou frekventovaným komunikacím a křižovatkám.

Jednosměrka Mělnická bude v 650 metrech nově obousměrná pro jízdu na kole. Místním i přespolním, kteří na kole míří z centra Brandýse nad Labem směrem na severovýchod výrazně zpříjemní cestu. Město v rámci opatření zavádí také několik vyhrazených parkovacích míst a otáčí jednosměrnost pro automobily tak, aby si řidiči touto rezidenční ulicí nezkracovali cestu.

Půjde o teprve čtvrtou cykloobousměrku ve městě. Podobné opatření zatím funguje v ulici Jiřího Macháčka, U Vodárny a Královická 2544.

Martin Šnobr
Student architektury a urbanismu se zájmem o udržitelnou dopravu a zlepšování míst kolem sebe. Členem redakce od roku 2018.

Komentáře k článku

Kuba 17. 9. 2023, 13:09

Výborně, cykloobousměrky jsou podle mě jeden z nejpodceňovanějších prvků infrastruktury. Pokud se je někde podaří zavést skutečně plošně, aby se člověk mohl spolehnout, že projede a nemusel před jízdou zdlouhavě studovat mapu, udělá to za minimální cenu daleko víc práce než ty viditelnější (a často bohužel ne úplně šťastně řešený) části.

Vojta 15. 2. 2024, 20:23

Tak cykloobousměrka zde bohužel zatím není v plánu. Viz odpověď z města na můj dotaz:
"K Vašemu podnětu bychom Vám chtěli sdělit, že tuto informaci jste asi zachytil v době, kdy se chystal cyklogenerel v našem městě. Anebo to bylo v době, kdy se uvažoval o opravě kanalizace v ul. Mělnická a mělo dojít k otočení provozu v této ulici s tím, že v části by byl povolen provoz cyklistů v protisměru. Toto ovšem zatím není v blízké době. Ale cyklogenerel se ještě v současné době připravuje a hledají se trasy, které jsou vhodné pro nasměrování cyklodopravy. A ulice Mělnická je jedna z ulic kde se uvažuje o možnosti užívat tuto ulici v protisměru. Takže ještě musíme počkat na to jak dopadnou odborná jednání."

Jiří Motýl 15. 2. 2024, 23:59

Vojta: Dobrý den, informaci jsme měli z úřední desky města, kde byl vyvěšen tento plán na zklidnění ulice Mělnická. Viz ilustrace v článku. Je pravda, že vyvěšení plánu na úřední desce ještě ne vždy znamená 100% realizaci, ale nebývá zvykem, aby se na úřední desce objevovala opatření, která nejsou v daný moment reálně plánována a jsou teprve diskutována.

Jinak ale interní informace, mimo oficiálně zveřejňované materiály z úřední desky, nemáme.

komentář

Pravidla diskuze, Ochrana osobních údajů

Líbil se Vám článek? Podpořte náš další obsah!
Stačí 10 Kč a minuta Vašeho času.

Vyberte prosím částku, poté budete přesmerováni na darujme.cz

Mohlo by vás zajímat