Brandýs nad Labem vyznačí cykloobousměrku, která výrazně ulehčí pohyb Starou Boleslaví

Publikováno: 17. září. 2023, 1 min. čtení
Aktualizováno: 18. září. 2023
Publikováno: 17. září. 2023, 1 min. čtení
Aktualizováno: 18. září. 2023

Město Brandýs nad Labem–Stará Boleslav v ulici Mělnická vyznačí cykloobousměrku. Opatření zkrátí cestu na kole o 350 metrů, lidé na kole se vyhnou frekventovaným komunikacím a křižovatkám.

Jednosměrka Mělnická bude v 650 metrech nově obousměrná pro jízdu na kole. Místním i přespolním, kteří na kole míří z centra Brandýse nad Labem směrem na severovýchod výrazně zpříjemní cestu. Město v rámci opatření zavádí také několik vyhrazených parkovacích míst a otáčí jednosměrnost pro automobily tak, aby si řidiči touto rezidenční ulicí nezkracovali cestu.

Půjde o teprve čtvrtou cykloobousměrku ve městě. Podobné opatření zatím funguje v ulici Jiřího Macháčka, U Vodárny a Královická 2544.

Martin Šnobr
Student architektury a urbanismu se zájmem o udržitelnou dopravu a zlepšování míst kolem sebe. Členem redakce od roku 2018.

Komentáře k článku

Kuba 17. 9. 2023, 13:09

Výborně, cykloobousměrky jsou podle mě jeden z nejpodceňovanějších prvků infrastruktury. Pokud se je někde podaří zavést skutečně plošně, aby se člověk mohl spolehnout, že projede a nemusel před jízdou zdlouhavě studovat mapu, udělá to za minimální cenu daleko víc práce než ty viditelnější (a často bohužel ne úplně šťastně řešený) části.

komentář

Pravidla diskuze, Ochrana osobních údajů

Líbil se Vám článek? Podpořte náš další obsah!
Stačí 10 Kč a minuta Vašeho času.

Vyberte prosím částku, poté budete přesmerováni na darujme.cz

Mohlo by vás zajímat