Pardubice odstraní vraky kol, kterou jsou ve stojanech u nádraží

Publikováno: 23. září. 2023, 2 min. čtení
Aktualizováno: 14. června. 2024
Autor: ČTK
Úvodní foto: Tomáš Cach
Publikováno: 23. září. 2023, 2 min. čtení
Aktualizováno: 14. června. 2024
Autor: ČTK
Úvodní foto: Tomáš Cach

Pardubice začnou odstraňovat vraky kol, které jsou před vlakovým nádražím. Pod přístřeškem lidé odkládají kola do stojanů a dál pokračují vlakem. Některé bicykly jsou poničené a stojí tam možná i měsíce. ČTK to řekl starosta městského obvodu Filip Šťastný (ANO).

Ke stojanům, které tam jsou od léta 2017, se vejde 450 kol. Aby obvod směl zničená kola legálně odvézt, musel nejdřív vytvořit provozní řád. „Reagujeme tím na problém, že se nám tam hromadily vraky kol, které jsou evidentně nepoužitelné. Provozní řád stanovuje maximální dobu stání na deset dní, potom můžeme vraky odstranit,“ řekl starosta.

Není podle něj cílem odvážet kola, která překročí desetidenní limit. Cílem je zbavit se kol, která jsou viditelně poničená a chybí jim některé části. „Prioritou je odstranit vraky. My je v tuto chvíli označíme, aby měli majitelé možnost si je odvézt sami,“ uvedl Šťastný.

Starosta o víkendu napočítal asi sedm vraků. Obvodu pomůže městská policie. Když si lidé stará kola neodvezou, strážníci přestřihnou zámky a kola odvezou do ztrát a nálezů, kde ještě nějakou dobu budou k vyzvednutí, dodal Šťastný.

Přístřešek se stojany byl součástí obnovy prostoru před vlakovým nádražím, kterou město dělalo za evropské dotace. Lidé tam mohou zamykat svá kola zadarmo. Zpoplatněná je cyklověž, která tam je také od léta 2017. Celodenní uskladnění tam stojí deset korun. Do věže se vejde 118 kol. Měsíčně si do ní uloží lidé více než tisícovku kol. Za loňský rok tam cyklisté zaparkovali 13.584 bicyklů.

ČTK
Česká tisková kancelář (ČTK) je národní tisková a informační agentura, jejímž posláním je poskytovat objektivní a všestranné informace pro svobodné vytváření názorů.

Komentáře k článku

Pavel Mašek 24. 9. 2023, 17:11

Když se někde vyskytují vraky kol, je to jen znamení, že tam něco v souvislosti s cyklistikou dělají dobře.

újezďák 24. 9. 2023, 21:09

Pavel Mašek, no nevím :) , občas po Praze vraky kol a koloběžek potkávám :)

komentář

Pravidla diskuze, Ochrana osobních údajů

Líbil se Vám článek? Podpořte náš další obsah!
Stačí 10 Kč a minuta Vašeho času.

Vyberte prosím částku, poté budete přesmerováni na darujme.cz

Mohlo by vás zajímat