Jihlavané v září rekordně jezdili na sdílených kolech

Publikováno: 20. října. 2023, 2 min. čtení
Úvodní foto: Jihlava
Publikováno: 20. října. 2023, 2 min. čtení
Úvodní foto: Jihlava

Po prázdninovém volnu se v Jihlavě opět rozpohybovaly všechny služby, organizace i školy, zvýšil se tedy pohyb pracujících i rodičů s dětmi. A dle sledování výpůjček se mnoho z nich rozhodlo auto či chůzi nahradit či doplnit cestou na sdíleném kole. V září totiž padl nový rekord v počtu výpůjček, kterých bylo 7 320.

V Jihlavě poskytuje službu sdílených kol společnost Nextbike, která na začátku října přišla s milou zprávou – v září padl rekord v počtu výpůjček sdílených kol. Proběhlo zde 7 320 výpůjček, v průměru 244 za den. 94 procent z těchto jízd trvalo do 15 minut, které město obyvatelům proplácí. Uživatelů sdílených kol je v Jihlavě 8 929, což tvoří téměř 18 procent z celkového počtu 51 tisíc obyvatel.

Popularita u škol

Babí léto přeje bikesharingu. Co do výpůjček překonávalo letošní září rekordy a čísla skvěle ilustrují, že občané službě sdílených kol přichází čím dál tím víc na chuť,“ uvedl data analytik společnosti Nextbike Tomáš Procházka. Dle zaslaných statistik společnosti Nextbike byla v září nejužívanější stanicí ta u Gymnázia Jihlava, kde proběhlo 1 185 výpůjček. Druhá nejvyužívanější je stanice vedle střední školy v ulici Karolíny Světlé, a to s počtem 665 výpůjček. Uživatelé, kteří si kola půjčují nejčastěji, to stihnout i více než 70 krát za měsíc.

V červenci a srpnu se v Jihlavě uskutečnilo přes 11 tisíc výpůjček.

Martin Šnobr
Student architektury a urbanismu se zájmem o udržitelnou dopravu a zlepšování míst kolem sebe. Členem redakce od roku 2018.

Přidej komentář

komentář

Pravidla diskuze, Ochrana osobních údajů

Líbil se Vám článek? Podpořte náš další obsah!
Stačí 10 Kč a minuta Vašeho času.

Vyberte prosím částku, poté budete přesmerováni na darujme.cz

Mohlo by vás zajímat