Praha-Kbely: Drobný zásah přinesl praktickou pěší a cyklistickou propojku

Publikováno: 08. ledna. 2024, 1 min. čtení
Úvodní foto: Radek Čermák
Publikováno: 08. ledna. 2024, 1 min. čtení
Úvodní foto: Radek Čermák

Městská část Praha 19 (Kbely) drobným zásahem výrazně zlepšila prostupnost obcí. Odstraněním plotu a vytvořením krátké cesty pro pěší a cyklisty vytvořila novou praktickou propojku, která v budoucnu dále nabyde na významu.

Zkratka je téměř přímou propojkou ulic Polaneckého (Sedlářova) a Železnobrodská. Nový 80 metrů dlouhý úsek pěší a cyklistické trasy má provizorní povrch z asfaltového recyklátu. Zbytek trasy vede po stávajících komunikacích, které doposud nebyly propojeny. Od středu Kbel se nejdříve projíždí kolem garáží, po nové spojce, a dále asfaltovou cestou vedoucí průmyslovým areálem.

Cestě na významu přidává jak aktuálně stavěná rezidenční čtvrť v Sedlářově ulici, tak budoucí pokračování cyklostezky Via Sancta, po které povede cyklotrasa A267. Oddělená stezka pro pěší a cyklisty je naprojektována i ve výše zmíněném průmyslovém areálu.

Martin Šnobr
Student architektury a urbanismu se zájmem o udržitelnou dopravu a zlepšování míst kolem sebe. Členem redakce od roku 2018.

Komentáře k článku

xtonda 9. 1. 2024, 01:01

To na první fotce je finální stav?
A když už je v článku mapka, je fakt takový problém zakreslit nebo zvýraznit konkrétní úsek o kterém je řeč?

Martin Šnobr 9. 1. 2024, 08:26

xtonda – ano, to je nynější finální stav, později zde má dojít k výstavbě asfaltové stezky. Jinak v mapce je ten nový úsek přesně uprostřed, cesta prům. areálem pokračuje vlevo dole. Příště zakreslíme, díky za upozornění.

Ploki 11. 1. 2024, 17:14

Udělat díru v plotě včetně 20m naprosto příšerného povrchu (ten samý použit o kousek dál podél železnice a jak dnes vypadá...) je jedna věc, ale že kousek dál, přesně na opačnou stranu od úvodní fotky, je to samá díra, bláto, kaluže, že se tam prakticky nedá sucho nohou projít (tedy až poleví mrazy).
Pořád nějak nechápu, jak tudy v budoucnu dokáže projíždět autobus 159.

Martin Šnobr 22. 1. 2024, 10:40

@Ploki – co jsem pochopil, současný stav je provizorium. Hlavní věcí bylo to celé majetkově vyjednat.

Mlezitom 22. 1. 2024, 17:46

Z mě přínosné. Aspoň se bude dát vyhnout tomu chodníku na Mladoboleslavské (naproti benzínce) - je tam dost špatný povrch, málo místa, často dost chodců a navíc ten vjezd do dvora... fakt nic moc. Uvidíme ten povrch, no :)

komentář

Pravidla diskuze, Ochrana osobních údajů

Líbil se Vám článek? Podpořte náš další obsah!
Stačí 10 Kč a minuta Vašeho času.

Vyberte prosím částku, poté budete přesmerováni na darujme.cz

Mohlo by vás zajímat
Praha 9: Nová cyklostezka podél Granitovy
Praha,

Praha 9: Nová cyklostezka podél Granitovy

15. června. 2024, 2min. čtení4