IKEA na pražském Zličíně má nově cyklostojany i stanici bikesharingu

Publikováno: 27. března. 2021
Aktualizováno: 12. dubna. 2021

Před obchodním domem IKEA Zličín v Praze je od letoška deset zastřešených cyklostojanů, kde si mohou zákazníci nechat své kolo zatímco nakupují či nákup vyzvedávají. Dva stojany jsou nově také u blízkého nákupního centra Homepark Zličín. Jejich přesnou lokaci jsme zanesli do naší mapy.

V rámci těchto cyklostání funguje také stanice sdílených kol Nextbike. Lidé, kteří si kolo Nextbike půjčí či vrátí ve stanici IKEA mají 60 minut jízdy zdarma.

Dojížďka k metru ale není příliš bezpečnou cestou. Pokud člověk nechce porušovat pravidla provozu, musí směrem k metru Zličín se musí vydat po čtyřproudovém přemostění Rozvadovské spojky. Směrem na metro Stodůlky po chodníku, který není pro jízdu na kole legalizován.

Vedení IKEA redakci MNK sdělilo, že stojany a stanice bikesharingu budou i u dalších poboček: V IKEA chceme jít naproti zákazníkům, kteří chtějí zvolit udržitelnější způsob dopravy, například MHD, elektromobily nebo právě kola. IKEA Brno, Ostrava a Praha-Zličín kromě poskytnutí stojanů na kola také navázaly partnerství se společností Nextbike, díky níž mohou zákazníci a zaměstnanci k dopravě využít sdílených kol. Rozšíření i na IKEA Černý Most je v plánu.

V zahraničí provozuje IKEA u svých obchodních domů také sdílená nákladní kola. S tímto konceptem zatím česká pobočka nepřišla. O tom, jak vypadá rodinný cyklo-výlet pro nábytek do pražské Ikea psal redaktor Vratislav Filler v článku „extrémní cargobiking„.

 

Komentáře k článku4

@antonio_wheelman 31. 03. 2021, 11:28

Díky za článek. Nevíte, jestli jsou stojany pod kamerami?

Martin Šnobr 12. 04. 2021, 12:19

@antonio – u těch jižních stojanu spíš ne, u těch zastřešených možná. Až se tam příště vydáme, pokusíme se to zjistit.

Tomáš z IKEA 13. 04. 2021, 16:13

Stojan u obchodního domu není aktuálně pod kamerami, v dalším měsících plánujeme větší investice do monitorovacího systému a poté bude i tento bod součástí. Druhý prostor je ve správě homeparkzlicin.cz, dle mého je na protější budově 360´ kamera, dohled ke stojanu nemohu potvrdit

Tomáš z IKEA 13. 04. 2021, 16:17

Informovali jsme a zároveň jsme vyzvali majitele komunikace směřující ke Stodůlkám aby se úpravou zabýval.

komentář

Pravidla diskuze, Ochrana osobních údajů

Líbil se Vám článek? Podpořte náš další obsah!
Stačí 10 Kč a minuta Vašeho času.

Vyberte prosím částku, poté budete přesmerováni na darujme.cz

Mohlo by vás zajímat