Do práce na kole i v roce 2016

Publikováno: 18. března. 2016, 1 min. čtení
Aktualizováno: 15. listopadu. 2021
Autor: redakce
Publikováno: 18. března. 2016, 1 min. čtení
Aktualizováno: 15. listopadu. 2021
Autor: redakce

Srdečně vás i letos zveme k účasti v soutěži Do práce na kole. Registrace šestého ročníku soutěže již byla zahájena. Do konce března je možné registrovat se za zvýhodněný startovní poplatek. Soutěž má letos poprvé nové kategorie i pro běžce a chodce. Cílem kampaně pořádané spolkem Auto*Mat ve spolupráci s lokálními koordinátory z bezmála třiceti českých a moravských měst je ulevit obcím přetíženým automobilovou dopravou a přivést co nejvíce lidí k šetrnějším způsobům přepravy. K zapojení stačí utvořit s kolegy 2-5 členný tým a jezdit během května co nejčastěji do práce na kole (anebo chodit či běhat).

Letošní novinkou je možnost registrace pro běžce, chodce, ale i bruslaře, vyznavače skateboardů, longboardů a vůbec všech šetrných způsobů dopravy. Registrovat se mohou i vozíčkáři. “Inspirací pro toto rozšíření pro nás bylo zejména Švýcarsko, kde se do soutěže Do práce na kole zapojují chodci a běžci již řadu let a i přes hornatý reliéf krajiny se jí zde účastní desetitisíce lidí,” říká manažerka kampaně Iva Nevečeřalová ze spolku Auto*Mat.

V loňském roce se do klání zapojilo 7 280 soutěžících z 1 156 firem a institucí ve 24 městech ČR a dohromady najeli 1,5 miliónu “bezemisních” kilometrů. Motto letošního ročníku zní “Je tisíc důvodu, proč jezdit Do práce na kole”.

Registrace jsou otevřené až do 30. dubna na www.dopracenakole.cz, ale vyplatí se přihlásit již v březnu, kdy je startovné jen 195 Kč. Všichni soutěžící dostanou kvalitní tričko ze 100% biobavlny s originálním grafickým potiskem kampaně od firmy OP Tiger.

DPNK-2016_web-banner_970x310-new-600x192

Do týmového zápolení o ceny se mohou přihlásit lidé z celého Česka. “Nemusí je omezovat to, zda se soutěž pořádá i přímo v jejich obci. Mohou se přihlásit a budou zařazeni do kategorií v nejbližším městě,” vysvětluje Nevečeřalová. Hlavní soutěžní kategorií je pravidelnost. Každý tým, který během května najede průměrně alespoň ⅔ jízd do práce a z práce na kole (anebo ujde či uběhne), má šanci vyhrát. Odměněni budou ale také ti, kdo našlapou nejvíce kilometrů, jsou nejkreativnější a nebo mají nejlepší nápad, jak zlepšit cykloinfrastrukturu ve svém městě.

Loni otestovanou novinkou je možnost počítat si kilometry i pravidelnost až do konce září. Letos bude vyhlášena speciální soutěžní kategorie Aby firmy šlapaly, kde zvítězí ty společnosti, ve kterých bude v průběhu května až září šlapat pravidelně co největší procento zaměstnanců. Díky soutěži zlepšují podmínky pro své zaměstnance dojíždějící do práce na kole i stovky firem. Pro ty je připravena speciální kategorie Cyklozaměstnavatel roku. Titul získá firma s nejlepšími podmínkami pro dojíždění do práce na kole. 

Soutěž se koná pod záštitou radního pro dopravu Petra Dolínka a za podpory Magistrátu hlavního města Prahy

dpnk_vecirek_03

Seznam letos zapojených měst
Břeclav – Brno – České Budějovice – Hradec Králové – Hranice – Jihlava – Jindřichův Hradec – Karviná – Kladno – Nové Město nad Metují – Nový Jičín – Olomouc – Ostrava – Otrokovice – Pardubice – Plzeň – Praha – Přerov – Říčany u Prahy – Rychnov nad Kněžnou – Třebíč – Uherské Hradiště – Ústí nad Labem – Žďár nad Sázavou – Zlín – Znojmo

(zdroj: tisková zpráva spolku Auto*Mat)

DPNK-2016_web-banner_960x210-new-600x131

redakce
Redakční tým online magazínu Městem na kole

Líbil se Vám článek? Podpořte náš další obsah!
Stačí 10 Kč a minuta Vašeho času.

Vyberte prosím částku, poté budete přesmerováni na darujme.cz

Mohlo by vás zajímat