Blíží se Zářijová výzva Do práce na kole. Podpoří Evropský týden mobility

Publikováno: 04. září. 2023, 2 min. čtení
Aktualizováno: 03. září. 2023
Publikováno: 04. září. 2023, 2 min. čtení
Aktualizováno: 03. září. 2023

Na podporu Evropského týdne mobility se jedna z výzev Do práce na kole koná i na podzim, a to od 11. do 24. září. Celorepubliková akce je připomínkou, že pěší a cyklistická doprava mohou být způsobem pohybu po celý rok. Zapojit se kromě jednotlivců mohou i firmy.

Do práce na kole se účastníci a účastnice mohou pohybovat na kole, koloběžce, skejtu, inlajnech, poklusem nebo pěšky. Jaké to má výhody? Podpoříte svou fyzičku, psychickou pohodu, ušetříte peněženku, snížíte své emise CO2 ale i míru prašnosti a hluku ve městech. Výzva je možností poznat své město z jiného úhlu pohledu a „po svých“ se do práce pohybovat častěji, vypočítává důvody pro zapojení pořádající spolek AutoMat.

Online magazín Městem na kole je oficiálním mediálním partnerem výzvy Do práce na kole pro rok 2023.

Účastníci se narozdíl od hlavní Květnové výzvy zapojují jednotlivě, netvoří se týmy. Do Zářijové výzvy se ale mohou zapojit, a zapojují se, i firmy. A to tak, že za své kolegy a kolegyně zaplatí startovné.

Základní startovné činí 150 korun. Účastí v Zářijové výzvě zapojení lidé podpoří udržitelnou dopravu v městech, projekt Do práce na kole a spolek AutoMat. Získají také poukaz na slevu 150 Kč na nákup čehokoli v benefičním e-shopu AutoMatu. Zájemci si mohou zvolit také benefiční startovné za 400 Kč. Výzva proběhne od 11. do 24. září, zapojit se lze až do 14. září, a to zde.

Martin Šnobr
Student architektury a urbanismu se zájmem o udržitelnou dopravu a zlepšování míst kolem sebe. Členem redakce od roku 2018.

Komentáře k článku

újezďák 4. 9. 2023, 21:28

no mě tyhle akce baví v tom smyslu, že jezdím furt výzva nevýzva . Na druhou stranu uznávám, že soutěživost a propaganda dobra dělá některým lidem tak dobře , že to na tom kole fakt zkusí a některé to i chytne. Co veterán prvních ročníků Do práce na kole ( v době kdy v celých garážích naší firmy stávalo moje a ještě jedno kolo ) jsem seznal, že mladou generaci skutečně k jízdě na kole neoblomí podivný obtloustlý strejc který má v baráku firmy sprchy pro sebe ale soutěž ano, najednou jsem tehdy byl členem týmu který šlapal o 106 :) . Ono to má i svá negativa, tyhle soutěže většinou znamenají, že ráno budu stát u sprchy frontu... nu ale ono to přejde a na konci září, v říjnu už zase bude ve sprchách klid a v garážích bude stát pár týdnů pár kol na která se bude prášit, některá s defektem a některá jen proto , že ráno nepršelo a večer už ano, jako každý rok, jako každou soutěž :)

komentář

Pravidla diskuze, Ochrana osobních údajů

Líbil se Vám článek? Podpořte náš další obsah!
Stačí 10 Kč a minuta Vašeho času.

Vyberte prosím částku, poté budete přesmerováni na darujme.cz

Mohlo by vás zajímat