Shrnutí roku 2016

Publikováno: 02. ledna. 2017, 4 min. čtení
Aktualizováno: 30. ledna. 2021

Rok 2016 přinesl opět nové posily týmu. Rozšířily se naše redakční řady: Miloslava Erika Veselá začala psát analytické články s mezinárodním přesahem, Maruška Marušíková nám začala pomáhat s grafikou a připravila náš nový informační leták, Aleš Klásek z Ostravy začal psát o dopravní cyklistice. Přidala se i řada externích spolupracovníků, například Adéla Nováková nebo Jonáš Holub a Irena Dudová. Zároveň přispívali ve velkém i samotní čtenáři, k čemuž částečně dopomohl i grant od hlavního města Prahy, který nám dovolil poskytnout některým autorům drobnou finanční odměnu. Na jaře také přišla nová korektorka Kamila.

Snažili jsme se rozšířit náš záběr a informovat o pražském cyklistickém dění z více úhlů pohledu a vyváženěji. Vydali jsme tak například komentář k připravované rekonstrukci tramvajové trati v Nuselském údolí z pohledu redaktora Vratislava Fillera i Ireny Mádlové z IPR. Chtěli bychom, aby Prahou na kole poskytovalo prostor i externím pohledům mimo redakci nebo iniciativu Auto*Mat. Chcete-li napsat vlastní komentář k pražské cyklodopravě, kontaktujte nás.

S tím souvisí i nové přerozdělení rubrik, kde jsou nyní striktně odděleny zprávy od komentářů. Díky tomu bylo Prahou na kole zařazeno do přehledu Google News. Pokusíme se naše zpravodajství dále vylepšovat a přinášet více čistě zpravodajských článků. Také jsme web rozšířili o anglickou sekci, kterou plánujeme do budoucna dále rozšiřovat a přinášet informace i Pražanům, kteří nehovoří česky, případně i návštěvníkům Prahy.

Aktivní jsme byli i na sociálních sítích. Po loňském založení profilu na Instagramu jsme se začali letos aktivněji starat o náš letitý profil na Twitteru a navíc jsme začali natáčet i videa na YouTube. Zatím poměrně amatérská, ale pokusíme se zlepšovat.

I naše mapa prošla zlepšeními. Nově v ní naleznete ortofotomapu IPRu, nové lepší našeptávání adres, upravili jsme vedení některých doporučených tras na základě GPS dat ze soutěže Do práce na kole.

Šéfredaktorův výběr nejlepších článků za rok 2016 naleznete zde. Kromě těchto článků jsme na jaře vydali například sérii mimo provoz radící, jak nejlépe dojet do centra mimo rušný provoz. V létě jsme publikovali sérii článků, jak se jezdí v Kanadě, Číně i na Balkáně. Velkého pokrytí se dočkalo téma bikesharingu, jelikož Praha začala po mnoha letech planých řečí reálně připravovat svůj vlastní systém půjčování kol. Celkově jsme vydali přes 130 originálních článků.

Vyjádřili jsme se i pro jiná média: naše stanoviska se objevila v německojazyčných novinách Prager Zeitung, na univerzitním blogu Prague Wandering, na Aktualne.cz nebo v České televizi (čas 21:40).

Stránky webu mají za rok 147 022 návštěv od 79 154 uživatelů, celkem 272 401 shlédnutí. Mapa měla 82 299 návštěv od 47 960 uživatelů.

Zde je souhrný článek za rok 2016.

Výroční zpráva Auto*Matu pro rok 2016.

Jiří Motýl
V domovské Praze jezdí na městském kole na vzdálenosti do osmi kilometrů. V redakci od roku 2013, od roku 2015 šéfredaktorem. Spoluautor knihy Městem na kole.

Líbil se Vám článek? Podpořte náš další obsah!
Stačí 10 Kč a minuta Vašeho času.

Vyberte prosím částku, poté budete přesmerováni na darujme.cz

Mohlo by vás zajímat
Mapa Městem na kole aktualizována
Redakční blog,

Mapa Městem na kole aktualizována

17. října. 2023, 2min. čtení4