Nový přejezd na křižovatce Jana Želivského a Olšanské

Publikováno: 02. února. 2022, 1 min. čtení
Aktualizováno: 04. února. 2022
Úvodní foto: Martin Š.
Publikováno: 02. února. 2022, 1 min. čtení
Aktualizováno: 04. února. 2022
Úvodní foto: Martin Š.

Křižovatka ulic Olšanská a Jana Želivského u nákladového nádraží Žížkov v Praze 3 získala po modernizaci světelné křižovatky nový cyklopřejezd i bezpečnější přechod pro chodce. Přejezd vede podél ulice Jana Želivského, je součástí plánované cyklotrasy A42.

Přejezd navazuje na legalizace jízdy na kole po přilehlých chodnících. Umožňuje tak například nepřímé odbočení z Olšanské do ulice Ke Kapslovně, nebo z ulice Jana Želivského do Olšanské. Širší návaznosti zatím postrádá, v budoucnu by ale mohl umožnit souvislou, 700 metrů dlouhou legalizaci chodníku podél Jana Želivského, která by vedla od Vinohradské ulice.

V řazení do křižovatky z ulice Olšanská přibyl ochranný cyklopruh. Ve směru od ulice Koněvova na Jana Želivského již cyklopruh je, v druhém směru od Vinohradské by se měl objevit po vyznačení vodorovného značení.

V mapě Městem na kole místo najdete zde.

Martin Šnobr
Student architektury a urbanismu se zájmem o udržitelnou dopravu a zlepšování míst kolem sebe. Členem redakce od roku 2018.

Pavel Mašek 2. 2. 2022, 21:46

Tohle je nestavební záležitost, předpokládám, že to bude do nějaké větší rekonstrukce křižovatky?

Tomas 3. 2. 2022, 15:53

Čím jsou ty čáry nakreslené? Vždyť už to skoro není vidět. To je jako u nás nakreslili modré zóny a po měsíci už nebyly vidět, teď po roce už nejsou ani trochu znatelné.

Jiří Motýl 3. 2. 2022, 16:09

Tomas: Čáry se při realizaci kreslí lehce omyvatelnou barvou, aby v případě nějaké předělávky nebyl problém to opravit. Pokud se značení osvědčí, tak se zpravidla po několika týdnech-měsících realizuje trvanlivou barvou.
Je to standardní postup téměř všude v Praze. Teď mluvím o klasickém vodorovném značení bílou barvou, modré zóny nevím, jak na tom jsou.

Líbil se Vám článek? Podpořte náš další obsah!
Stačí 10 Kč a minuta Vašeho času.

Vyberte prosím částku, poté budete přesmerováni na darujme.cz

Mohlo by vás zajímat
Další nové cykloobousměrky v Praze
Praha,

Další nové cykloobousměrky v Praze

23. května. 2024, 2min. čtení