AutoMat pořádá Lednovou výzvu soutěže Do práce na kole

Publikováno: 19. ledna. 2023, 2 min. čtení
Publikováno: 19. ledna. 2023, 2 min. čtení

Již příští týden, tedy od 23. do 29. ledna, je možné se zúčastnit Lednové výzvy soutěže Do práce na kole, kterou pořádá spolek AutoMat (MNK je nezávislým projektem spolku, pozn. red.). Cílem výzvy je propagovat aktivní pohyb při cestách do zaměstnání a představovat dopravní alternativy více přátelské městu a životnímu prostředí.

Jak spolek na stránkách soutěže uvádí, Lednová výzva Do práce na kole je zaměřena na jednotlivce, kteří již zvládli jezdit či chodit v květnu i září a koketují s celoročním dopravováním se do práce „na vlastní pohon”. Příští týden jsou navíc očekávány teploty pod nulou a i v nížinách s možností sněžení. Lednová výzva tak má letos potenciál být skuteční zimní.

Do Lednové výzvy je možné se registrovat zde. Účastníci zimní výzvy s alespoň 66% pravidelností odebírající newsletter soutěže budou zařazeni do slosování o startovné v hlavní květnové soutěži zdarma. Celkem se hraje o deset startovných.

Pravidla povolují pohyb do práce a z práce na kole, koloběžce, bruslích, longboardu, případně chůzi nebo běh. Cílem spolku je motivovat lidi k aktivnímu pohybu vlastní silou a zároveň ukázat, že tyto alternativní způsoby dopravy mohou hrát svou roli celoročně. Spolek AutoMat zároveň anonymizovaná data o trasách soutěžících dále využívá ve spolupráci s jednotlivými městy při plánování lepší bezmotorové infrastruktury.

Jiří Motýl
V domovské Praze jezdí na městském kole na vzdálenosti do osmi kilometrů. V redakci od roku 2013, od roku 2015 šéfredaktorem. Spoluautor knihy Městem na kole.

Líbil se Vám článek? Podpořte náš další obsah!
Stačí 10 Kč a minuta Vašeho času.

Vyberte prosím částku, poté budete přesmerováni na darujme.cz

Mohlo by vás zajímat