Správa železnic doplnila cyklostojany na nádraží v Plzni-Slovanech

Publikováno: 12. srpna. 2023, 2 min. čtení
Úvodní foto: Plzeň na kole
Publikováno: 12. srpna. 2023, 2 min. čtení
Úvodní foto: Plzeň na kole

Spolek Plzeň na kole informoval, že Správa železnic doplnila na nádraží v Plzni Slovanech cyklostojany. Jejich absence na nově rekonstruovaném nádraží byla letos v březnu spolkem kritizována.

Na zastávce byly doplněny kvalitní cyklostojany umožňující opření kola o rám a uzamknutí široké škály typů jízdních kol. Spolek zároveň ve svém vyjádření poděkoval všem, kteří se na zlepšení parkování kol na zastávce Slovany podíleli.

Původní projekt rekonstrukce nádraží přitom s umístěním cyklostojanů nepočítal. „K Vašemu podání Vám sdělujeme, že se v projektové dokumentaci ke stavbě ‚Uzel Plzeň, 5.stavba Lobzy Koterov‘ s umístěním stojanů na kola neuvažovalo,“ sdělila tehdy Eliška Dvořáková za Správu železnic.

Nejedná se o jediné místo, kde Správa železnic dodatečně doplňovala cyklostojany k nádražím. Po medializaci tématu magazínem Městem na kole Správa železnic postupně doplnila cyklostojany i na nově opravovaná pražská nádraží: Vysočany, Vršovice, Eden, Zahradní město, Hlavní nádraží – podchod směr Žižkov. Na řadě těchto nádraží byly následně zřízeny i stanice pro půjčení/vrácení sdílených kol.

U novějších staveb jako nádraží Praha-Bubny či zastávka Praha-Výstaviště se se stojany na kola počítá již jako se samozřejmostí. Na připravovaném terminálu Smíchov je počítáno i s kolárnou i běžnými stojany.

Jiří Motýl
V domovské Praze jezdí na městském kole na vzdálenosti do osmi kilometrů. V redakci od roku 2013, od roku 2015 šéfredaktorem. Spoluautor knihy Městem na kole.

Přidej komentář

komentář

Pravidla diskuze, Ochrana osobních údajů

Líbil se Vám článek? Podpořte náš další obsah!
Stačí 10 Kč a minuta Vašeho času.

Vyberte prosím částku, poté budete přesmerováni na darujme.cz

Mohlo by vás zajímat