Nový podjezd železniční trati v Praze–Horních Počernicích

Publikováno: 18. ledna. 2024, 2 min. čtení
Aktualizováno: 26. ledna. 2024
Úvodní foto: Praha 20
Publikováno: 18. ledna. 2024, 2 min. čtení
Aktualizováno: 26. ledna. 2024
Úvodní foto: Praha 20

V pražských Horních Počernicích byl otevřen nový podchod železniční trati v ulici Stoliňská. Stavba zlepšila prostupnost pro pěší i jízdu na kole místním i přespolním.

Nový podjezd spojuje místní ulice Stoliňská a K Tabulce, vznikl jako součást modernizace železniční trati. Akce má do budoucna sloužit jako propojení nadřazené cyklotrasy A9 (zároveň EuroVelo 4) a okružní pražské cyklotrasy A50, nyní značené jako 8100.

Již nyní spojka slouží těm, kteří cestují do počernického průmyslového areálu nebo tudy chtějí rychleji projet. Současná cyklotrasa A26 (budoucí A9) je totiž trasována vydlážděnými bočními ulicemi s častou předností zprava a dáváním přednosti hlavní ulici.

Již 9. prosince loňského roku byla nedokončená stavba zpřístupněna v režimu předčasného užívání. Probíhá zde změna stavby před dokončením. Město k podchodu totiž přidává schody, v původním projektu totiž byly pouze rampy. Průjezd na kole zatím není možný, podle značení je potřeba sesednout.

Stavbu financoval pražský magistrát. „Velké poděkování patří MČ Vinoř, společnosti Eurovia a SŽDC, že se podařilo v tak krátkém čase tuto stavbu vybudovat a používat ji alespoň do doby definitivního ukončení stavby pro prostupnost do území za železniční tratí,“ uvedla místostarostka Prahy 20 Hana Markulinec Moravcová. Před několika měsíci mimo jiné odpovídala na anketu Městem na kole: „Co chystají městské části„.

Nová cyklistická infrastruktura v Praze

Tento článek vyšel za finanční podpory hlavního města Prahy v rámci projektu „Cyklisté sobě pro Prahu“. Projekt zajišťuje soustavné informování o nové cyklistické infrastruktuře v Praze.

Martin Šnobr
Student architektury a urbanismu se zájmem o udržitelnou dopravu a zlepšování míst kolem sebe. Členem redakce od roku 2018.

Přidej komentář

komentář

Pravidla diskuze, Ochrana osobních údajů

Líbil se Vám článek? Podpořte náš další obsah!
Stačí 10 Kč a minuta Vašeho času.

Vyberte prosím částku, poté budete přesmerováni na darujme.cz

Mohlo by vás zajímat