Praha 8: Legalizace chodníků a cykloobousměrky podél Střelničné u Ládví

Publikováno: 03. června. 2024, 1 min. čtení
Publikováno: 03. června. 2024, 1 min. čtení

Praha 8 legalizovala jízdu na kole po sídlištním chodníku v ulici Střelničná. Nízkonákladová úprava lidem na kole umožňuje na kilometrovém úseku jet mimo provoz.

Úprava na více než kilometr dlouhém úseku jižního chodníku podél ulice Střelničná u Ládví proběhla pouze nestavebně – pomocí vodorovného a svislého značení stezky pro pěší s povoleným vjezdem cyklistů. Součástí jsou i přechodo-přejezdy. Součástí úprav pro zjednodušení pohybu na kole jsou také dvě cykloobousměrky – ulice U Slovanky a krátký úsek ulice Na Malém klínu.

Akce je v souladu s plánovanou cyklotrasou A28 podél Střelničné. Projekt po dohodě s radnicí Prahy 8 zpracoval spolek AutoMat.

Martin Šnobr
Student architektury a urbanismu se zájmem o udržitelnou dopravu a zlepšování míst kolem sebe. Členem redakce od roku 2018.

Komentáře k článku

Pavel 4. 6. 2024, 07:22

Proc jsou nekde vodorovnym znacenim plne cary, jinde prerusovane a jinde zadne? Tak nejak bych doufal, ze aspon v ramci jednoho projektu to bude vypadat stejne...

Pavel 4. 6. 2024, 07:28

A pak se hned nabizi otazka... tohle je hezke, ale slo to objet. Ale kdy bude konecne legalizovan most pres Libereckou?

Tonda 4. 6. 2024, 10:45

Fajn. A co chodník na Vysočanské přes Libereckou?

Zbyněk 5. 6. 2024, 06:49

Je smutné, když má úpravy infra iniciovat a zpracovávat neziskovka.
Na co pak máme státní správu?
Na co máme dopravní "inženýry", kteří by měli být "garanty bezečnosti a plynulosti provozu" a vyjadřovali se ke všem předchozím úpravám?

Vratislav Filler 7. 6. 2024, 14:41

@pavel: ty přerušované čáry mi při poslední kontrole projektu utekly, měly být plné (a popsané v OOP jsou plné, jenže čára přerušovaná, njn). Takže na mou hlavu.

@Zbyněk: Tak ono to není tak docela zlé. Díky tomu, že sem tam uděláme nějaký projekt, jsme schopni lépe chápat procesy uvnitř města a tím spíš přispívat k tomu, aby se ty věci děly. Dostáváme se tím taky do povědomí jako někdo, kdo nechce věci jen bourat, ale je ochoten pro ně také něco udělat. A konečně se na tom učíme, že do něčeho mluvit a opravdu to dělat, je docela rozdíl (viz ta chybka popsaná výše). Jinak tohle samozřejmě prošlo standardním projednáním včetně dotčených orgánů státní správy a Policie. A projekční práce na tom platil magistrát, byť trochu nepřímo (přes grantový projekt poskytnutý našemu spolku).

@Pavel, Tonda: Až se na tom začne dělat. Tenhle rozsah vycházel z náhrady zrušené investiční akce Prahy 8. Zadání pokračování na Prahu 9 jsme před pár měsíci diskutovali na ODO, ale z kapacitních důvodů do toho nešlapu, nejsme Metroprojekt ;-) A taky nejsme zrovna rychlíci, děláme takhle fakt pár projektů za rok a víc nám to trvá než normální projekční firmě. Možná to vykrystalizuje časem.

komentář

Pravidla diskuze, Ochrana osobních údajů

Líbil se Vám článek? Podpořte náš další obsah!
Stačí 10 Kč a minuta Vašeho času.

Vyberte prosím částku, poté budete přesmerováni na darujme.cz

Mohlo by vás zajímat
Praha 6: Nová cykloobousměrka v Lotyšské
Praha,

Praha 6: Nová cykloobousměrka v Lotyšské

10. července. 2024, 1min. čtení3