Do práce na kole s Magistrátem

Publikováno: 17. června. 2015, 1 min. čtení
Aktualizováno: 15. listopadu. 2021
Publikováno: 17. června. 2015, 1 min. čtení
Aktualizováno: 15. listopadu. 2021

S koncem května dojezdili soutěžící poslední kilometry letošního ročníku soutěže Do práce na kole. Celkové shrnutí soutěže ještě v nadcházejících dnech přineseme, dnes se však pojďme podívat, jak se jezdilo v rámci soutěže zaměstnancům Magistrátu.

Na Magistrátu hl. m. Prahy sestavilo celkem šedesát zaměstnanců šestnáct soutěžních týmů, v rámci kterých jezdili během května Do práce na kole. Za měsíc společně ušlapali 11 248 kilometrů a ušetřili tak 1,7 tuny CO2.

dpnk_mhmp_04

Zapojení se do celorepublikové kampaně Do práce na kole podpořil náměstek primátorky pro dopravu Petr Dolínek i ředitelka magistrátu JUDr. Martina Děvěrová. Osobně se kampaně zúčastnil náměstek primátorky pro územní rozvoj PhDr. Matěj Stropnický.

V rámci soutěže také došlo ke zlepšení zázemí pro zaměstnance. Byly rozšířeny možnosti parkování kol v obou hlavních budovách a byly zpřístupněny sprchy. Přesto se kapacitně jeví tyto možnosti jako nedostatečné a v budoucnu se plánuje další navýšení počtu stání a jejich zastřešení.

Cílem kampaně bylo najezdit více jak 66 % cest do práce na kole. To na Magistrátu zvládlo 39 osob a deset týmů. Dvanácti účastníkům se podařilo nevynechat jediný den a dosáhnout tak 100 %. Všichni, kteří zabojovali a dosáhli požadované hranice, dostali nerezovou láhev na kolo s logem Prahy i kampaně.

dpnk_mhmp_02

Na závěrečném setkání, které proběhlo 11. června, se sešla více jak polovina účastníků. Vyhlášení výsledků a předání cen byla jedna z částí tohoto večera, dále došlo samozřejmě i na vzájemné seznámení, sdílení zkušeností a diskuzi o problematických místech. V rámci soutěže byla hodnocena pravidelná dojížďka týmu a nejvýkonnější jezdci a jezdkyně, kteří najezdili nejvíce kilometrů. Navíc byla zařazena i kategorie kreativity hodnotící originální fotky soutěžních týmů.

dpnk_mhmp_03

A jaká může být podle účastníků motivace k cestám do práce na kole? Například vybíráme úsměv na tváři, probuzení, bloudění po sídlišti – několik dní za sebou ;), dobití baterek, dobrý pocit z toho udělat něco pro sebe, možnost potkat na Vltavě krásného ledňáčka, ranní krása Prahy, úbytek tukových buněk, příjemné probrání, radost, vyhnout se nudě v MHD nebo vypláchnout si po práci hlavu.

Za poskytnutí informací a fotografií z průběhu soutěže na Magistrátu hl. m. Prahy děkujeme Sylvě Švihelové, cyklokoordinátorce v rámci oddělení rozvoje dopravy.

Jiří Motýl
V domovské Praze jezdí na městském kole na vzdálenosti do osmi kilometrů. V redakci od roku 2013, od roku 2015 šéfredaktorem. Spoluautor knihy Městem na kole.

Tomáš 17. 6. 2015, 13:24

Na magistrátu pracuje tolik mladých lidí ,nebo jenom mladí lidé jezdí na kole?

Luděk 18. 6. 2015, 10:39

"Za měsíc společně ušlapali 11 248 kilometrů a ušetřili tak 1,7 tuny CO2."

Velmi mě těší, že na Magistrátu ušetřili 1.7 tuny CO2 a pevně doufám, že po skončení soutěže se dotyční nevrátili zpět k dojíždění svými auty.

prt 18. 6. 2015, 14:39

Ad Luděk: na Magistrát dojíždí autem jen velmi úzká skupinka, která velmi pravděpodobně se neprolíná s účastníky DPNK... Ostatně, parkovacích míst u obou hlavních budov magistrátu je výrazně méně, než třeba jen uklízeček.

Líbil se Vám článek? Podpořte náš další obsah!
Stačí 10 Kč a minuta Vašeho času.

Vyberte prosím částku, poté budete přesmerováni na darujme.cz

Mohlo by vás zajímat