Vyšehradský tunel uzavře oprava tramvajové trati. Pražané mohou zdarma využít také náhradní cyklodopravu

Publikováno: 04. srpna. 2021, 2 min. čtení
Úvodní foto: DPP
Publikováno: 04. srpna. 2021, 2 min. čtení
Úvodní foto: DPP

Praha od soboty 7. srpna do pátku 27. srpna kvůli opravám tramvajové trati uzavře Vyšehradský tunel. Jako náhradu za frekventovanou tramvajovou trať Praha nabídne lodní, autobusovou ale i cyklistickou dopravu. Na obě strany uzavírky poskytne bikesharing Rekola stanice svých sdílených růžových kol. Pro pěší a cyklisty totiž zůstane tunel otevřen.

Zatímco náhradní lodní doprava bude jezdit mezi šestou hodinou ranní až desátou večer, sdílená kola budou během výluky dostupná nonstop. Město je ve spolupráci s českým bikesharingem Rekola v dotčeném úseku poskytne zdarma.

Pokud se osvědčí, bude fungovat i jinde

Pražský náměstek pro dopravu Adam Scheinherr (Praha sobě) také zmínil, že pokud se náhradní cyklistická doprava osvědčí, město ji jako alternativu k MHD začne zavádět pravidelně: „V centru města je organizace náhradní dopravy logisticky a prostorově velmi náročná a s tím kola mohou zčásti pomoct.“

V Praze nebude náhradní bicyklová doprava fungovat poprvé. Růžový bikesharing ji zavedl, už když před třemi lety probíhala uzavírka Libeňského mostu. Tehdy ale tato doprava ale nefungovala ve spolupráci s městem. Loni rozjely Rekola náhradní bicyklovou dopravu také v Bratislavě.

Město za kola platit nebude

Jan Střecha z Rekol uvedl, že firma si na provoz náhradní cyklodopravy našla vlastního partnera. Jízdu mezi stanovišti výluky tak pro Rekola financuje společnost Urban Monkey.

Více informací najdete na stránce Rekola.cz/vyluka.

Martin Šnobr
Student architektury a urbanismu se zájmem o udržitelnou dopravu a zlepšování míst kolem sebe. Členem redakce od roku 2018.

Pavel Masek 4. 8. 2021, 17:09

Nahradni cyklo je supr, jen by me zajimalo, jak doslo k vyberu firmy. Jsou tam minimalne jeste dve, tak jestli to nei nefer podpora komecniho subjektu ze strany meste...

Martin Šnobr 4. 8. 2021, 17:25

@Pavel Mašek – také by mě to zajímalo, na druhou stranu, město Rekolům nic neplatí. Náhradní mikro-mobilitní dopravu může zavést klidně i Nextbike, Lime a Bolt :)

Martin P. 5. 8. 2021, 12:00

Někde jsem zaslechl-přečetl, že DPP uvažuje o zpřístupnění bikesharingu předplatitelům s dlouhodobými jízdenkami. Vlastně to psal újezďák s nějakým odkazem. Tam byl jako partner někdo jiný, než Rekola. možná Nextbike. Asi se schyluje k bitvě o zrno.

újezďák 5. 8. 2021, 16:21

tady je opravdu vidět, jak tam zoufale chybí ta lávka okolo :( Přitom " mimikry" imitující skálu ( udělat jako tunel) aby to neiritovalo památkáře a klub za starou prahu by byly docela levný :) V kdejaké v zoo s tím nemají problém ...

Tomáš 10. 8. 2021, 01:49

Já mám za to, že Praha by měla nakoupit/pronajmout pár pivních kol, trochu je přestavět a ty by mohly pendlovat - stejné řešení by pak bylo vhodné pro rekonstrukci Libeňského mostu. Řešilo by to problém lidí, co z nějakého důvodu na kole jet nemohou.

Líbil se Vám článek? Podpořte náš další obsah!
Stačí 10 Kč a minuta Vašeho času.

Vyberte prosím částku, poté budete přesmerováni na darujme.cz

Mohlo by vás zajímat
Praha 9: Nová cyklostezka podél Granitovy
Praha,

Praha 9: Nová cyklostezka podél Granitovy

15. června. 2024, 2min. čtení4