V pražském Radotíně vznikne nová lávka pro pěší a pro cyklisty na trase A11

Publikováno: 30. května. 2022, 2 min. čtení
Aktualizováno: 28. května. 2022
Úvodní foto: Praha 16, Nové centrum Radotín
Publikováno: 30. května. 2022, 2 min. čtení
Aktualizováno: 28. května. 2022
Úvodní foto: Praha 16, Nové centrum Radotín

V pražském Radotíně vznikne nová lávka pro pěší a pro cyklisty, která lidem umožní vyhnout se na cyklotrase A11 frekventované ulici K Cementárně. Tendr na stavbu vypíše Správa železnic (SŽ), která si konečné náklady rozdělí napůl s hlavním městem.

Po dokončení bude stavba převedena do správy radnice Prahy 16. Náklady jsou předběžně odhadovány na 26,96 milionu korun. Vyplývá to z dokumentu, který schválili minulý týden pražští radní. Nová lávka zajistí vyšší bezpečnost a komfort pro pěší i cyklisty a zvýší plynulost automobilové dopravy, uvádí se v materiálu. Výsledná trasa cyklotrasy A11 bude ale značně nepřímá s velkými zajížďkami oproti nejpřímějšímu možnému spojení.

Stavba souvisí s modernizací železniční trati mezi Prahou a Berounem, avšak není její nedílnou součástí. V současné době totiž existují pěší a cyklistické přechody kolejí vybavené signalizačními zařízeními. Lávka včetně rampy bude dlouhá 125,85 metru a široká tři metry. Kromě lávky bude upravena i cyklistická trasa A11 a veřejné osvětlení.

Veřejná zakázka bude zadána formou tzv. společného zadání, kdy ji budou společně financovat hlavní město a SŽ. Přesná částka, na kolik stavba vyjde, bude jasná až po skončení výběrového řízení. Předběžně by měla ale dosáhnout téměř 27 milionů korun.

Lávka je součástí řady úprav v oblasti, které jsou součástí projektu tzv. Nového centra Radotín. To by mělo vzniknout v místě staré výtopny v samém centru Radotína. V plánu je zde stavba nové radnice i nové náměstí.

mirek 4. 6. 2022, 12:15

Jak se tím cyklista vyhne "frekventované ulici K Cementárně", když ta začíná o kilometr dál? :-o

Takhle se sice člověk vyhne nepříjemné křižovatce Vrážská-Výpadová, ale o pak jede sídlištěm s auty, navíc oklikou, ale nakonec stejně musí přes nebezpečnou křižovatku Prvomájová-Pod Klapicí. Bylo by lepší vést stezku podél potoka, nejpřímější a nejpříjemnější trasou s napojením u restaurace Rozmarýn.

Líbil se Vám článek? Podpořte náš další obsah!
Stačí 10 Kč a minuta Vašeho času.

Vyberte prosím částku, poté budete přesmerováni na darujme.cz

Mohlo by vás zajímat
Praha 6: Nová cykloobousměrka v Lotyšské
Praha,

Praha 6: Nová cykloobousměrka v Lotyšské

10. července. 2024, 1min. čtení3