Hlasujte: Cena veřejnosti v soutěži Urbanistický projekt roku 2024

Publikováno: 09. června. 2024, 2 min. čtení
Aktualizováno: 08. června. 2024
Úvodní foto: Tomáš Cach, Petr Tej, Terra Florida
Publikováno: 09. června. 2024, 2 min. čtení
Aktualizováno: 08. června. 2024
Úvodní foto: Tomáš Cach, Petr Tej, Terra Florida

V rámci soutěže Stavba roku probíhá již 10. ročník prestižní urbanistické soutěže Urbanistický projekt roku. Letos se přihlásilo 15 projektů, řada z nich řešících i cyklistickou prostupnost. Veřejnost může hlasovat v kategorii Ceny veřejnosti / Ceny CNN Prima NEWS. Hlasování bude otevřeno do půlnoci 23. června 2024.

Mezi přihlášenými studiemi, které se významně dotýkají i cyklistické dopravy, lze zmínit například projekty Vršovické drážní promenády na Praze 10, projekt nových železničních mostů pod Vyšehradem, Smíchov City na Praze 5, centrální nábřeží Mže v Plzni, projekt Levý břeh Vltavy z Českých Budějovic nebo studii proměny Bohumínské a Frýdecké v Ostravě.

Jelikož se jedná především o urbanistické studie, řada z nich může mít k finální realizaci ještě poměrně dlouhou nebo spletitou cestu. Jak pro Městem na kole řekl Tomáš Cach, spoluautor studie Vršovické drážní promenády, hlasování veřejnosti může zároveň symbolicky podpořit projekt na cestě k jeho další realizaci.

Prohlédnout si všechny přihlášené projekty a hlasovat je možné zde.

Jiří Motýl
V domovské Praze jezdí na městském kole na vzdálenosti do osmi kilometrů. V redakci od roku 2013, od roku 2015 šéfredaktorem. Spoluautor knihy Městem na kole.

Přidej komentář

komentář

Pravidla diskuze, Ochrana osobních údajů

Líbil se Vám článek? Podpořte náš další obsah!
Stačí 10 Kč a minuta Vašeho času.

Vyberte prosím částku, poté budete přesmerováni na darujme.cz

Mohlo by vás zajímat