Celosvětová mapa bike-sharingu

Publikováno: 13. srpna. 2021, 2 min. čtení
Úvodní foto: The Meddin Bike-sharing World Map
Publikováno: 13. srpna. 2021, 2 min. čtení
Úvodní foto: The Meddin Bike-sharing World Map

Věděli jste, že v Česku letos sdílení kol funguje už ve 26 městech? A že se po republice prohání tisíce různobarevných bike-sharingových kol od celkem sedmi provozovatelů? Kladli jste si otázku, kolik je takových kol dostupných celosvětově? V kolika městech bikesharing funguje? Na to Vám odpoví světová mapa bike-sharingu: The Meddin Bike-sharing World Map.

Zjistíte zde, že se po světe aktuálně prohání téměř 10 milionů sdílených kol. A to v přibližně 1800 lokacích na všech kontinentech mimo Antarktidu. Nejvíc systémů sdílení kol najdeme v Číně, Evropě a Severní Americe. Na mapě si můžete projít celý svět a zjistit, v jakých netypických místech sdílená kola najdete: co třeba na Havaji, v Saudské Arábii, Nigerii a nebo na Islandu

Mapu pomáháme vylepšovat

Redakce Městem na kole společně s autory mapy spolupracuje na aktualizacích na území Česka. Při rozkliknutí všech 21 českých měst tak najdete podrobné detaily všech bikesharingů včetně počtu kol, zda jde o free-flow či stanicový bikesharing i zdroje. Do mapy jsme přidali také plzeňský bike-sharing Kolem Plzně či vesnický bike-sharing v moravském Úvalnu.

Martin Šnobr
Student architektury a urbanismu se zájmem o udržitelnou dopravu a zlepšování míst kolem sebe. Členem redakce od roku 2018.

Líbil se Vám článek? Podpořte náš další obsah!
Stačí 10 Kč a minuta Vašeho času.

Vyberte prosím částku, poté budete přesmerováni na darujme.cz

Mohlo by vás zajímat
Tchaj–pej na kole
Inspirace ze světa,

Tchaj–pej na kole

01. prosince. 2023, 6min. čtení
Visuté cyklostezky
Inspirace ze světa,

Visuté cyklostezky

24. listopadu. 2016, 1min. čtení3