Praha: v dolní části Husitské jsou nové cyklopruhy

Publikováno: 03. listopadu. 2023, 1 min. čtení
Publikováno: 03. listopadu. 2023, 1 min. čtení

V Husitské ulici na Praze 3 magistrát vyznačil nové nevyhrazenné cyklopruhy. Na této čtyřproudé ulici dříve byly vyznačeny pouze piktogramy, Husitská se tak dočkala mírného zlepšení.

Nové nevyhrazené cyklopruhy najdeme mezi křižovatkou s ulicí Trocnovská a křižovatkou Bulhar. Po obou stranách cyklopruh vede v celé délce ulice mimo blízkosti křižovatek, kde náhle končí nebo přechází v piktokoridor. Celkově nové 1,5 metru široké cyklopruhy mají délku 500 metrů.

Ulicí v budoucnu povede plánovaná městská cyklotrasa A412. Ta má spojit Karlín, Hlavní nádraží, Václavské náměstí a Karlov.

Rekonstrukce křižovatky Bulhar

Ve zbytku Husitské a dále Hartigovy ulice opatření navazuje na nevyhrazený cyklopruh ve stoupání na Žižkov. Křižovatka Bulhar čeká na rekonstrukci, která křižovatku zpřehlední a naváže na cyklopruhy v Husitské. Pomocí nových přechodů, přejezdů i cyklopruhů vylepší vazby pro jízdu na kole a pěší chůzi.

Nová cyklistická infrastruktura v Praze

Tento článek vyšel za finanční podpory hlavního města Prahy v rámci projektu „Cyklisté sobě pro Prahu“. Projekt zajišťuje soustavné informování o nové cyklistické infrastruktuře v Praze.

Martin Šnobr
Student architektury a urbanismu se zájmem o udržitelnou dopravu a zlepšování míst kolem sebe. Členem redakce od roku 2018.

Komentáře k článku

Petr 3. 11. 2023, 16:44

Kdy by mělo dojít k úpravě Bulhara?

Motorista 4. 11. 2023, 10:08
2
11

Ty zbytečný cyklopruhy si mohli odpustit. To zas bude mišmaš špatně zamalovaných a nových čar, kde pumpičku nepotkáš, jak je rok dlouhej. V křižovatce s Trocnovskou spíš chybí přechody. TÍM by opravdu někomu prospěli. Vždycky na to myslím, když tam jedu, i když nepopírám, že téměř nepřerušená možnost odbočit na světlech vpravo je fajn, čemuž by s přechody byl konec.

Tomas 4. 11. 2023, 19:43

Dle mého názoru Bulhar prostě upravit nejde, tak aby to bylo příjemné pro cyklisty. Už by se měl někdo probrat a přestat se o to pokoušet a přijít s nějakým lepším, odděleným řešením.

Tomas 4. 11. 2023, 19:47
2
1

Mám na mysli konečně rozšířit tunel kde jezdí tramvaje a tím se vše krásně vyřeší a nebudou se tyhle nesmysly muset realizovat.

mirek 5. 11. 2023, 14:19
5
1

Široký nepoužívaný chodník a silnice skorodálničního typu (v myslích řidičů) si prostě říká o smíšenou cyklostezku vedle, ne o semtam nevyhrazený pruh a pikťák.

Kuba 5. 11. 2023, 15:12

mirek: ten chodník bohužel není tak široký po celé délce. Minimálně ten, který nevede podél domů, je na dvou místech zúžený skoro na nulu. Ten podél domů je na to líp, ale taky není nějak extra široký (a narozdíl od toho druhého občas používaný je).
Ale souhlas, nevyhrazený pruh a piktokoridor jsou na takové komunikaci dost výsměch.

Vratislav Filler 6. 11. 2023, 08:40
2
1

Směrem z centra by to šlo stáhnout na jeden pruh, udělat vyhrazený a parkování (Krenovka by si ho zasloužila) a přechod před Krenovku by šel i bez zásahu do signalizace.
Samozřejmě, reál řešení by byla oddělená stezka, nestavebně by to ale hodně bolelo v řazení před I. Pluku. Ledaže by se konečně zavedlo to zpoplatnění vjezdu do vnitřního města.

Tomas 6. 11. 2023, 08:57

Myslet si, že zpoplatnění vjezdu do centra nějak vyřeší Bulhara je hodně naivní. Jakékoli zpoplatnění by probíhalo jistě až za magistrálou. Problém, ale je křížení magistrály, Seifertovi a Husitské, kam také směřuje většina provozu.

jkjk 6. 11. 2023, 12:02
1
2

Záleží, jak to zpoplatnění bude vypadat. Pokud by to bylo to, co bylo navrhováno naposledy (tedy jen kolem Vltavy a Karlova mostu), tak by to valný vliv na Bulhara nemělo. Ale pokud by šlo o něco radikálnější, co by třeba zahrnuto i Hybernskou, tak by tam pozitivní vliv na Bulhara mohl být.

Nightrider 7. 11. 2023, 18:45

Koukám, že v OSM na Wilsonově od nádraží na sever přibyl zákaz vjezdu kol. Nevíte někdo, jak to tam teď v reálu vypadá? Opravdu je tam značka zákaz kol / dálnice / silnice pro motorová vozidla, nebo si jenom někdo upravil mapu podle svého vkusu?

komentář

Pravidla diskuze, Ochrana osobních údajů

Líbil se Vám článek? Podpořte náš další obsah!
Stačí 10 Kč a minuta Vašeho času.

Vyberte prosím částku, poté budete přesmerováni na darujme.cz

Mohlo by vás zajímat
Praha 1 vyznačila další stání pro kola
Praha,

Praha 1 vyznačila další stání pro kola

26. listopadu. 2023, 1min. čtení3