Po kolejích v Portlandu

Publikováno: 27. září. 2012, 1 min. čtení
Aktualizováno: 20. prosince. 2020
Publikováno: 27. září. 2012, 1 min. čtení
Aktualizováno: 20. prosince. 2020

Tramvajové koleje jsou v Praze denním chlebem. V Portlandu, kde podle nejnovějších průzkumů jezdí na kole do práce 6,3% obyvatel, se rozšiřuje tramvajová síť a s tím přibývají koleje, které je nutno křížit. Podívejme se na krátký kurs chování na ulicích s tramvajemi. I když je video určené pro všechny uživatele ulic, názorné animace se zabývají především cyklisty a ocení je i pražský uživatel bicyklu.

(Video jsme tentokrát neopatřovali českými titulky, je ale velmi názorné a můžete si zapnout automatickou angličtinu, která, ovšem, zvlášť ze začátku, za mnoho nestojí.)

Video obsahuje také řadu náhledů na portlandskou cyklistickou infrastrukturu, včetně tamního provedení nepřímých odbočení. A nejen šotouši asi rychle přijdou na to, že design portlandských tramvají je nějaký povědomý…

Vratislav Filler
Zakladatel mapy a webu Prahou na kole, předchůdců tohoto magazínu. Zaměřuje se analyticky na cyklistickou infrastrukturu, především v Praze. Je členem pražské cyklokomise, poradního orgánu Rady hl. m. Prahy. Působí jako dopravní expert ve spolku AutoMat. Vědecký pracovník zaměřený na přesné aplikace globálních navigačních systémů.

zemze 27. 9. 2012, 09:37

Kdo najde ceskou tramvaj?

Klíma 27. 9. 2012, 12:31

Já našel dvě, modrou a červenou :o))

Líbil se Vám článek? Podpořte náš další obsah!
Stačí 10 Kč a minuta Vašeho času.

Vyberte prosím částku, poté budete přesmerováni na darujme.cz

Mohlo by vás zajímat
Visuté cyklostezky
Inspirace ze světa,

Visuté cyklostezky

24. listopadu. 2016, 1min. čtení3
Torontem na bicyklu
Inspirace ze světa,

Torontem na bicyklu

17. listopadu. 2016, 1min. čtení1