Veřejné setkání nad plánem cyklostezky Klecany–Řež (A2)

Publikováno: 05. září. 2023
Aktualizováno: 03. září. 2023

Krajský úřad Středočeského kraje jako investor nechal zpracovat projektovou dokumentaci projektu „Vltavská cyklistická cesta – Klecany-Kralupy n. Vltavou“.

Krajský úřad společně s projekční kanceláří organizuje veřejné projednání projektu v obci Husinec s termínem 19. září 2023 v 17 hodin v Konferenčním centru ÚJV Řež a.s.

Podklady k této cyklostezce jsou k dispozici zde.

Komentáře k článku

MaT 5. 9. 2023, 20:50

Proč tam v té průvodní zprávě mají: "Místo stavby: Město Vratimov, okres Ostrava"

To odněkud obšlehli a zapomněli změnit?

MaT 5. 9. 2023, 21:00

Tak nejdřív mě trochu navnadilo, že Klecany - Kralupy (jak je to i v textu zprávičky), ale zase nadpis je jen Klecany - Husinec (Řež). A na tom odkaze se také zdá, že má jít jen o úsek Klecany (Klecánky) - Řež. Takže úsek dál za Řeží zdá se asi zase nic...

Jiří Kadlec 6. 9. 2023, 11:32

Na horském nebo trekovém kole je to tam po štěrkové cestě pod lomem a pak po "singletracku" kolem planety Pluto dost dobře sjízdné už teď, asfaltová cyklostezka by mohla vylepšit podmínky pro cyklisty s vozíkem nebo s užšími plášti.
Škoda, že zatím není v plánu nějaké vylepšení Řež - Libčice (po levém břehu podél trati poté co se přejede lávka - po pravém břehu tam asi vždy zůstane užší pěšinka pro odvážlivce kvůli přírodní rezervaci), Úholičky - Řež (tam je také hodně terénní a úzká kamenitá pěšinka) a hlavně levý břeh Sedlec - Roztoky (tam by cyklostezka pomohla úplně nejvíc!)

Jirka Mashin 6. 9. 2023, 13:04

Cyklostezka Úholičky - Libčice Letky by se měla začít stavět na jaře 2024 - viz odkaz. https://www.itipraha.eu/uploads/assets/PS%2010-22/PS_Cyklodoprava.pdf Ale možná ví redakce něco přesnějšího?

Jiří Motýl 7. 9. 2023, 17:37

Jednotlivé cyklo stavby Středočeského kraje a jejich stupeň přípravy lze nalézt tady : https://sckr.stavbycyklo.cz/

Podle tohoto se spojení na Kralupy z Řeže připravuje po levém břehu.

komentář

Líbil se Vám článek? Podpořte náš další obsah!
Stačí 10 Kč a minuta Vašeho času.

Vyberte prosím částku, poté budete přesmerováni na darujme.cz

Mohlo by vás zajímat