Příští týden začne dostavba cyklostezky mezi Kralupy nad Vltavou a Zákolany

Publikováno: 12. srpna. 2023
Zdroj: ČTK

Příští týden začne dostavba cyklostezky mezi Kralupy nad Vltavou a Zákolany. Práce na více než dva roky zastavila nutnost vydání nového stavebního povolení. Původní bylo zrušeno kvůli odvolání jednoho z účastníků. Stezka by měla být dokončena do konce letošního roku, uvedl na dotaz ČTK mluvčí kralupské radnice Aleš Levý.

Celkem bude cyklostezka měřit přibližně pět kilometrů, nyní zbývá dodělat úsek v katastru Zákolan. Stavba začala na podzim 2019 a předpokládaný termín dokončení měl být v srpnu 2020. Dokončení bude stát 16 milionů korun bez DPH. Velkou část nákladů by měla navzdory posunutí termínu dokončení pokrýt evropská dotace. „Problémy s dotací v tomto případě neočekáváme,“ uvedl Levý. Zbytek nákladů si rozdělily obce Zákolany, Otvovice a město Kralupy nad Vltavou.

Proti vydání původního stavebního povolení se odvolala majitelka pozemku, který se stezkou sousedí. Řízením se zabýval jako nadřízený orgán krajský úřad, z jeho rozhodnutí vyplynula i povinnost doplnit další podklady. Po vydání nového stavebního povolení a uplynutí všech zákonných lhůt musel být vypsán i nový tendr na zhotovitele zbývající části.

Trasa cyklostezky bude navazovat na cyklotrasu Praha, Šárecké údolí – Okoř.

Přidej komentář

komentář

Líbil se Vám článek? Podpořte náš další obsah!
Stačí 10 Kč a minuta Vašeho času.

Vyberte prosím částku, poté budete přesmerováni na darujme.cz

Mohlo by vás zajímat
Co chystají městské části: Praha 11
Praha,

Co chystají městské části: Praha 11

29. září. 2023, 6min. čtení3