Praha kvůli prevenci povodní uzavírá náplavky

Publikováno: 16. dubna. 2023
Zdroj: Hl. m. Praha

V posledních dnech na velké části území České republiky prší, což má za následek stoupající hladiny řek. Hlavní město je proto již několik dní v kontaktu s meteorology a situaci neustále sleduje. V nejbližších hodinách by na Vltavě mělo dojít k překonání průtoku Vltavy 450 m³/s, čímž nastane 1. stupeň povodňové aktivity. Povodní Vltavy proto dnes preventivně uzavře vrata na Čertovce a magistrát uzavře pražské náplavky.

Kvůli tomu došlo v neděli 16. dubna od 19.00 hodin k uzavření náplavek v Praze 1, 2 a 5. Zaparkovaná vozidla bude nutné do 19. hodiny vyparkovat. Ta, která na místě zůstanou, budou odtažena, aby byly náplavky k 20. hodině zcela prázdné. Taktéž budou muset být dříve ukončeny některé akce, které se na náplavkách právě konají. Praha je s provozovateli akcí i kobek na náplavkách v kontaktu. Na Vltavě dojde také při překročení 1. stupně povodňové aktivity k přerušení provozu přívozů.

Hlavní město zdůrazňuje, že veškeré kroky jsou v tuto chvíli preventivní a případně bude dále reagovat na vývoj situace.

Komentáře k článku

Ten Onen 16. 4. 2023, 20:06

Co jsou prosim preventivni povodne?

Martin Šnobr 16. 4. 2023, 20:26

Taky nevím, díky, překlep upraven :)

MaT 17. 4. 2023, 01:27

No já si myslím, až se zase bude v létě žehrat na to, jaké je sucho a jak je málo podzemní vody, že by se taková preventivní povodeň (ale jen nějaká lehká, ať to není z extrému do extrému, nebo z deště pod okap) třeba šikla. :-)

Ondra 17. 4. 2023, 12:15

Poslední dobou to je pro lidi co jsou zvyklí jezdit mimo silnice celkem challenge. A2 u tunelu a v Karlíně, náplavky, dneska přibyla navíc uzavírka A23 u Folimanky, která se musí objíždět přes park..

pekas 18. 4. 2023, 08:25

Souhlas s Ondrou. Včera jsem jel od Mánesa k Podolské vodárně po silnici. Zásadně mi to nevadí, ale není to pro každého. Zpátky jsem to zkusil po druhém břehu a hned u Lihovaru jsem byl opět vyplivnut na silnici, protože stavby. A za Strakovkou hlídala policie, že tamtudy taky ne...

komentář

Líbil se Vám článek? Podpořte náš další obsah!
Stačí 10 Kč a minuta Vašeho času.

Vyberte prosím částku, poté budete přesmerováni na darujme.cz

Mohlo by vás zajímat
A new tram to Dědina: Cycling infrastructure
News,

A new tram to Dědina: Cycling infrastructure

06. prosince. 2023, 5min. čtení