Pražský geoportál aktualizoval cyklomapu a systém cyklotras

Publikováno: 21. července. 2022

Cykloobsah na pražském geoportálu prošel rozsáhlejší aktualizací. U vrstvy ‚cyklistická mapa,‘ evidující pražskou cyklistickou infrastrukturu, byla provedena pravidelná půlroční aktualizace.

Vrstva ‚cyklogenerel‘ byla přejmenována na ‚systém celoměstských cyklotras’* a doplněna dle usnesení Rady hlavního města Prahy z března tohoto roku. Významné zahuštění celoměstského systému (psali jsme o něm zde) je tak konečně veřejně dostupné v dostatečné podrobnosti. Aktualizace je dostupná i v mapových službách Institutu plánování a rozvoje.

Mapa s oběma vrstvami zde.

Poznámka: Celoměstským cyklotrasám v Praze se zjednodušeně říká ‚cyklogenerel‘. Nejedná se ale o skutečný generel cyklotras, protože toto schéma neobsahuje další požadavky na charakter trasy (chráněná, integrace, přírodní apod.) a dovoluje vedení trasy odchylným způsobem, pokud takto bude zajišťovat požadované propojení. Pracovní skupina dohlížející na přípravu Koncepce aktivní mobility proto doporučila označovat jej oficiálně jen jako ‚systém‘.

Komentáře k článku

Kuba 21. 7. 2022, 09:57

Z Pohořelce na Újezd stále závlekem přes vrchol Petřína nebo po kočičích hlavách a tělech turistů Loretánskou, Nerudovkou a Karmelitskou. Hurá, nepřijdeme o své jistoty...

No, o některé by mi nějak nevadilo přijít...

komentář

Líbil se Vám článek? Podpořte náš další obsah!
Stačí 10 Kč a minuta Vašeho času.

Vyberte prosím částku, poté budete přesmerováni na darujme.cz

Mohlo by vás zajímat
Další nové cykloobousměrky v Praze
Praha,

Další nové cykloobousměrky v Praze

23. května. 2024, 2min. čtení